niedziela, 20 marca 2011

Moja kuracja antytrądzikowa

Dzisiaj opowiem Wam troszkę na temat kuracji antytrądzikowej, na której aktualnie jestem.Niedawno żaliłam się, że moja twarz wygląda jak "krajobraz bitwy". Obsiało mi całe czoło, a próby "ratowania się" maseczkami aspirynowymi i innymi domowymi specyfikami nic nie dały... Postanowiłam udać się do dermatologa, bo nie miałam czasu na eksperymenty, a nie bardzo wyobrażałam sobie kręcić filmy z "takim" czołem...

Miałam szczęście, bo wizytę u dermatologa umówiłam trzy dni po "wybuchu trądzika", więc bardzo szybko. I trafiłam na prawdziwą Specjalistkę, przez wielkie "S". Już pierwszy strzał w zestaw leków był trafny i w ciągu trzech tygodni moja skóra na twarzy powróciła do względnej normy.

Moja kuracja opiera się na trzech produktach, z czego dwa są antybiotykami na receptę, a trzeci to nawilżający lotion - Cetaphil MD Dermoprotektor, dostępny w każdej aptece bez recepty.

Antybiotyki to Clindacne i Isotrexin.

Kolejność stosowania jest następująca:
  1. Rano, po przemyciu twarzy płynem micelarnym, czekam 15 minut, by skóra była sucha. Następnie na CAŁĄ twarz (z pominięciem okolic oczu i ust) nakładam Clindacne. Po 15 minutach od nałożenia żelu, nakładam na twarz Cetaphil. Gdy się wchłonie robię makijaż i wychodzę z domu.
  2. Po powrocie do domu, zmywam makijaż płynem micelarnym i powtarzam całą procedurę z pkt. 1.
  3. Na noc przemywam twarz mydłem z Morza Martwego, po czym przecieram płynem micelarnym. Po 15 minutach nakładam na CAŁĄ twarz (z pominięciem okolic oczu i ust) Isotrexin. tak idę spać. Czyli ŚPIĘ W LEKU, bez kremów i innych udziwnień.
  4. Wstaję rano i cała "śpiewka" od początku.
Nie jest jeszcze idealnie, jednak wiem już mniej, więcej, jak ma wyglądać taka pielęgnacja.Ta kuracja będzie u mnie trwać jeszcze co najmniej 2 miesiące, więc musze być cierpliwa i systematyczna - najgorsze są zaniedbania podczas leczenia i nawroty!

Na pewno wizyta u lekarza uchroniła mnie przed wieloma błędami, które mogłabym popełnić. Stąd też mój apel do Was:

Nie leczcie trądziku na "własną rękę" w domu!
To jest choroba skóry, którą powinien zająć się dermatolog!
Trzymam za Was kciuki! Gdy będziecie potrzebowały wsparcia w walce z tym cholerstwem, piszcie śmiało! ;)

Pozdrawiam Was serdecznie! :)

P.S. Niebawem dodam zdjęcia tych produktów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz